4.9 / 10
1 1

Çorum’un tarihi bir şehrinde yaşayan Yoğurtçuoğlu ailesi, yüzyıllardır süren bir geleneği sürdürmektedir. Bu aile, yoğurtçuluk yaparak geçimini sağlamaktadır. Yoğurtçuoğluların yaptığı yoğurtlar, eşsiz lezzeti ve şifalı özellikleriyle ünlüdür.

Bu ailenin sırrı ise, yoğurdun yapımında kullanılan özel bir mayada gizlidir. Bu maya, ailenin en yaşlısı olan Dede tarafından özenle korunmaktadır.

Bir yaz günü, şehre aniden kar yağmaya başlar. Bu durum, ailenin başına büyük bir felaket getirebilecek bir efsanenin gerçekleşmesi anlamına gelmektedir. Efsaneye göre, yoğurdun sırrı bir başkasına aktarılmazsa, ailenin başına büyük bir felaket gelecektir.

Dede, bu durumu hemen çözmek için aileyi bir araya toplar. Bu çağrıya, Sadık ve Özgür adındaki ikiz kardeşler de dahildir. İkizler, dedelerinden el alarak yoğurdun sırrını öğrenmek için zorlu bir mücadeleye girişirler.

Orjinal AdıEfsane Film Süre105 Dk. Film Dili Film Kalite Film Kategori 2024 Filmleri, Komedi, Yerli Filmler Ülke Yıl Yönetmen Selçuk Aydemir Oyuncular Ahmet Kural, Cengiz Bozkurt, Cemile Canyurt, Sinasi Yurtsever, Ayhan Tas, Elif Ongan, Sadi Celil Cengiz, Serdar Gökhan
Filme Yorum Yaz