5.1 / 10
1 1

Ay’ın yörüngesindeki gizemli sapma, Dünya’ya doğru ilerleyen olağanüstü bir bilim kurgu hikayesini başlatır. Dünya, bu beklenmedik değişiklikle birlikte yerçekiminin bozulması, doğal felaketlerin artması ve kaotik bir ortamın içine sürüklenmesiyle karşı karşıya kalır. Tsunamiler, depremler, volkanik patlamalar ve iklim değişiklikleri gibi felaketler, gezegeni korku dolu bir hale getirir.

Hikaye, eski NASA astronotu Jocinda Fowler’ın (Halle Berry) liderliğinde gelişir. Fowler, bu apokaliptik felaketi çözebilecek tek kişi olduğuna inanır ve yanında sadece iş arkadaşı Brian Harper (Patrick Wilson) vardır. İki cesur kahraman, Ay’ın gizemli hareketini durdurmak ve gezegeni kurtarmak için radikal bir plan yapar. Ancak, zamanla yarışan Fowler ve Harper’ın bu tehlikeli görevi üstlenmeleriyle birlikte, uzman olmayan bir grup bilim insanı da kendini bu epik mücadelede bulur.

Orjinal AdıMoonfall Film Süre130 Dk. Film Dili , Film Kalite Film Kategori 2023 Filmleri, Aksiyon, Bilim Kurgu, Macera, Yabancı Filmler Ülke Yıl Yönetmen Roland Emmerich Oyuncular Halle Berry, Patrick Wilson, John Bradley, Charlie Plummer, Kelly Yu, Michael Peña, Carolina Bartczak, Zayn Maloney
Filme Yorum Yaz