5.9 / 10
1 1

Antik Mısır’ın gizemli koridorlarında, üç eğlenceli mumyanın destansı hikayesi başlıyor. Tarih öncesi bir şehrin içinde, Nefer, Thut ve birkaç eski dostları büyüleyici bir maceraya atılıyorlar.
Antik Mısır’ın derinliklerinde, 3000 yıllık bir mumya şehri ansızın gün yüzüne çıkıyor. Bu eski şehir, Prenses Nefer ve sadık dostu Thut’un maceralarına tanıklık ediyor.
İmparatorluk, Nefer’in Thut ile evlenmesini emrediyor. Ancak bu iki özgür ruh, kendi kaderlerini belirlemek istiyorlar.
Nefer, özgürlüğüne düşkün bir prenses; Thut ise bağlılık konusunda endişeli bir adamdır. Fakat tanrıların iradesine karşı gelmek mümkün değildir.
Bu yüzden Thut, Nefer’le evlenmek ve Firavun’un yüzüğünü getirmek için yedi gün süresi olduğunu öğrenir. Birlikte hareket etmeye ve görevlerini yerine getirmeye karar verirler.
Yeraltı şehrinin gizemli labirentlerinde ve antik mezar odalarında birlikte keşifler yaparlar, tuzaklarla dolu yollarda ilerlerler ve komik anlar yaşarlar.

Orjinal AdıMummies Film Süre88 Dk. Film Dili , Film Kalite Film Kategori 2023 Filmleri, Animasyon, Komedi, Macera, Yabancı Filmler Ülke Yıl Yönetmen Juan Jesús García Galocha Oyuncular Óscar Barberán, Ana Esther Alborg, Luis Reina, María Luisa Solá, Jaume Solà, José Luis Mediavilla, José Javier Serrano, Aleix Estadella
Filme Yorum Yaz