6.3 / 10
1 1

Peter Von Kant, sinema dünyasının en gizemli yönetmenlerinden biridir. Günlük hayatında asistanı Karl’a karşı zalimce davranır ve bu ona tuhaf bir zevk verir. Ancak hayatı, genç ve yetenekli aktris Sidonie’nin tanıştırmasıyla karşılaştığı Amir ile tanışmasıyla kökten değişir.

Peter, Amir’e karşı derin bir bağ kurar ve ona dairesinde kalmasını teklif ederek sinema dünyasına adım atmasında yardımcı olur. Amir’in hızla yükselen kariyeri, Peter için büyük bir gurur kaynağı olurken, aynı zamanda onun iç dünyasında uzun süredir kapanmış kapıları açar. Ancak Amir’in ani kararı, Peter’ı beklenmedik bir yalnızlıkla baş başa bırakır.

Peter, kendi duygusal karmaşası ve acımasız doğasıyla yüzleşirken, asistanı Karl ise Peter’ın düşüşüyle birlikte kendi iç savaşıyla mücadele etmek zorunda kalır.

Orjinal AdıPeter von Kant Film Süre85 Dk. Film Dili , Film Kalite Film Kategori Türkçe Dublaj Filmler Ülke Yıl Yönetmen François Ozon Oyuncular Denis Ménochet, Isabelle Adjani, Khalil Ben Gharbia, Hanna Schygulla, Stefan Crepon, Aminthe Audiard, Margit Carstensen
Filme Yorum Yaz